W siedleckich autobusach będzie znacznie bezpieczniej.

   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach Sp. z o.o. zakończyło prace związane z realizacją projektu w ramach RPO WM 2007-2013 Działanie 5.1 - „Poprawa funkcjonowania transportu miejskiego w Siedlcach – III etap”.

   W 27 eksploatowanych autobusach Siedleckiego MPK zamontowane zostały systemy monitoringu wizyjnego wewnętrznego z uwzględnieniem strefy zewnętrznej przed pojazdem w polu widzenia kierowcy. Obraz z cyfrowych, kolorowych kamer rozmieszczonych w pojeździe obejmujący przestrzeń pasażerską zapisywany jest na dysku w rejestratorze  pozwalającym na odtworzenie zapisu lub skopiowanie obrazu na inny nośnik nawet po upływie kilku dni.

   Zastosowane rozwiązanie ma na celu  zwiększenie  bezpieczeństwa  pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej, wyeliminowania zdarzeń patologicznych związanych z niszczeniem wspólnego mienia, a także zapobieganiu sytuacji konfliktowych w autobusach z udziałem zarówno kierowcy jak i pasażerów.  Ponadto obraz z kamery z przodu pojazdu pozwoli na ewentualne szybkie wyjaśnianie zdarzeń zaistniałych w ruchu drogowym, w tym również nie koniecznie związanych z autobusami. 

 

kartamiejska3

mpay kup250x170

Stacja paliw MPK
ul. Starzyńskiego 20

Olej Napędowy  -  6,07 zł/litr

Benzyna 95  -  6,38 zł/litr

ROZKŁAD JAZDY W TELEFONIElogo 160 76 my BUS

platnosc karta 90 

rozkladstacja

stacja diagnostycznamyjnia

logo-program

Wyślij opinię

 bip2

Rodo logo

WFOŚiGW Solaris