Autobus na testach – Mercedes CITARO

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach dzięki uprzejmości firmy Evo Bus Polska testuje najnowszy model autobusu miejskiego produkowanego seryjnie przez koncern Mercedesa.

 Citaro 628

Testowany pojazd to Mercedes Citaro 628 02 w wersji 12 metrowej, posiadający 27 miejsc siedzących, wyposażony jest we wszystkie systemy umożliwiające stuprocentowe wykorzystanie pojazdu na naszych liniach, w pełni dostosowany do systemu Siedleckiej Karty Miejskiej.

Citaro 628 02
  Pojazd wyposażony jest w silnik EURO VI o pojemności 7,2dm3 z innowacyjnym systemem rekuperacji energii umożliwiającym do 8% oszczędności w zużyciu paliwa przy eksploatacji warunkach miejskich. Uzyskana w trakcie hamowania pojazdu energia magazynowana jest w kondensatorach i oddawana do układu elektrycznego pojazdu odciążając w ten sposób pracę alternatorów.
  W autobusie poza wszystkimi udogodnieniami dla pasażera zamontowane zostały podświetlenia w postaci pomarańczowych taśm LED na poręczach umożliwiających lepszą ich lokalizację osobom słabo lub niedowidzącym.

  Autobus będzie można spotkać na naszych ulicach do 06.11.2015r.